۰

خبرها

دیدار دکتر احمد علی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور – دوشنبه مورخ ٩٧/٢/٣

اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ در ۷:۳۱ ب٫ظ توسط

ديدار دكتر احمد علي كيخا نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي با جناب آقاي دكتر رحماني فضلي وزير محترم كشور  - دوشنبه مورخ ٩٧/٢/٣

در این دیدار ابتدا مسائل و مشکلات استان و منطقه در سطح کلان از منظر چالش های طبیعی (بویژه مسائل مربوط به منابع آب و ریزگردها) و مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، سیاسی و مدیریتی و همچنین ظرفیت ها و ضرورت های توسعه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. پس از آن بصورت اختصاصی در مورد بحران خشکسالی شدید و کم آبی و قطع کامل آب رودخانه هیرمند و پیامدهای ناگوار آن بر زندگی مردم منطقه گفتگو شد.

بعلاوه گزارش کاملی از پیگیری های انجام شده در بخش های مختلف دولت به استحضار ایشان رسید و بر ضرورت همراهی و همدلی کامل دولت در این شرایط بحرانی و بی سابقه تاکید گردید و نسبت به پیامدهای غیر قابل جبران عدم توجه درست و به موقع دولت و یا انجام اقدامات تاخیری هشدارهای لازم داده شد.

بر اساس تصمیمات متخذه در این جلسه، ضمن تاکید ایشان بر پیگیری جدی موضوع از طریق معاونین ذیربط و استاندار فرمودند که همین الان برخی از همکاران ایشان برای ارزیابی موضوعات در استان بسر می برند. بعلاوه مقرر شد:

١- قبل از شروع ماه مبارک رمضان و در اواخر اردیبهشت ماه آقای وزیر به همراه وزرا و یا نمایندگان وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت ، وزارت امور خارجه، سازمان حفاظت محیط زیست، مرزبانی جمهوری اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، هلال احمر جمهوری اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و احیاناً سایر سازمان هایی که نیاز باشد به منطقه سفر نمایند و از نزدیک مسائل مردم را بررسی و در خصوص چگونگی حل آنها تصمیم گیری نمایند.

٢- با توجه به ضرورت هدایت و رهبری منسجم و مدیریت یکپارچه امور مربوط به مطالعه، طراحی و اجرای برنامه های عمرانی و توسعه ای در منطقه سیستان و سوابق موضوع در خصوص سازمان عمران سیستان آقای وزیر ضمن قبول و تاکید بر این موضوع دستور دادند که سوابق تاسیس و راه اندازی و عملکرد سازمان عمران سیستان جمع آوری و تحلیل گردد و با توجه به اینکه مسئله احیاء سازمان از اختیارات دولت می باشد، فرمودند تا زمان انجام این سفر بررسی ها کامل گردد تا اقدامات قانونی لازم برای احیا و راه اندازی مجدد سازمان عمران سیستان بعمل آید و فرمودند بنده از نظر کارشناسی کاملاً با این نظر موافقم و هر کاری از که از دستم برآید کوتاهی نخواهم کرد و  انجام خواهم داد.

? با توجه به مطالب فوق لازم است که مسئولین ذیربط در استان و منطقه ضمن انجام بررسی های کارشناسی در حوزه های ماموریت و رسالت سازمانی خویش طرح ها و برنامه های خود را بصورت روشن، شفاف و کارشناسی شده آماده نمایند تا در صورت فراهم شدن این فرصت به بهترین شکل ممکن از آن بهره برداری گردد.

ضمناً توصیه می گردد گروه های مرجع در منطقه بویژه ائمه جمعه محترم و فرمانداران عزیز و مسئولین دستگاه های توسعه ای به دور از تعصب سازمانی خویش با همدلی و همزبانی خواستار احیا مجدد سازمان عمران سیستان گردند که خیلی دور از دسترس نیست.

با توجه به افزایش ظرفیت نیروهای کارشناسی و تحصیلکرده بومی و تجربیات مدیریتی حاصله در سه دهه گذشته بر خلاف دهه هفتاد و زمان راه اندازی سازمان عمران سیستان بدون شک در صورت تحقق این امر، جریان توسعه منطقه بطور ویژه ای تقویت خواهد شد. انشاءالله

دیدار دکتر احمد علی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور - دوشنبه مورخ ٩٧/٢/٣ دیدار دکتر احمد علی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور - دوشنبه مورخ ٩٧/٢/٣ دیدار دکتر احمد علی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور - دوشنبه مورخ ٩٧/٢/٣

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید