۰

خبرها

تذکر دکتر احمد علی کیخا نماینده سیستان به وزیر نیرو

تیر ۹, ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۶ ق٫ظ توسط

223626_172

تذکر دکتر احمد علی کیخا نماینده سیستان به وزیر نیرو در خصوص حل مشکل آب شرب روستایی و رسیدگی فوری به قطع مکرر برق منطقه سیستان و تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت حق الزحمه لایروبی انهار منطقه سیستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۵ خرداد) مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد:
احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر نیرو درباره توضیح علت تاخیر در احداث سیکل ترکیبی۳۲۰ مگباتی بخار در نیروگاه زارس کرمانشاه تذکر داد.
فلاحت پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام معملمان پیش دبستانی و به وزیر نفت در خصوص لزوم پیگیری علل تاخیر چند ساله در گازرسانی به شهرها و روستاهای اسلام‌آباد غرب تذکر داد.
یحیی کمال پور نماینده جیرفت و عنبرآباد به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت عدم توجه جدی به مشکلات کشاورزی مردم در شهرستان‌های جیرفت و عنبر آباد و به وزیر کشور در خصوص سیاسی کاری فرماندهان جیرفت و عنبر آباد و بی توجهی به مشکلات مردم و عدم تعامل سازنده با نماینده برای رفع مشکلات آنها تذکر داد.
حسین مقصودی نماینده سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت عدم خرید تضمینی جو و گندم در منطقه سبزوار و خرید این محصولات توسط دلالان با قیمت پاین تذکر داد.
احمد سالک نماینده اصفهان به رئیس جمهور در خصوص اقدام جدی برای رشد تولید ملی به ویژه برای دامداران کشور تذکر داد.
اللهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم افزایش جایگاه‌های خرید و تحویل محصولات کشاورزی از جمله جو و گندم و همچنین برنامه ریزی برای تسریع در پرداخت قیمت محصولات و به وزیر کشور در خصوص عدم اجرای مصوبه دولت درباره پرداخت جبران خسارت‌های وارد شده ناشی از وقوع سیل در سال ۹۴ در کوهدشت تذکر داد.
جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص لزوم تخصیص اعتبار عمرانی برای سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور تذکر داد.
تقی کبیری نماینده خوی و چایپاره به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدام لازم برای پرداخت یارانه به واحدهای تولیدی تذکر داد.
کرد و کیخا نمایندگان خاش و زابل به وزیر نیرو در خصوص لزوم حل مشکل آب شرب روستایی این مناطق تذکر دادند.
کرد، کیخا وحبیب‌الله دهمرده، یارمحمدی نمایندگان خاش، زابل و زاهدان به وزیر نیور در خصوص حل مشکل آب شرب شهرستان خاش تذکر دادند.
عبدالله سامری نمیانده مردم خرمشهر به وزیر نیرو در خصوص علت عدم پاسخگویی مدیر کل توانیر به سرمایگذاران تذکر داد.
علی کاظمی نماینده اردل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم حل مشکلات تولیدکنندگان آبزیان به ویژه تنظیم بازار تذکر داد.
احمدعلی کیخا نماینده زابل به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی فوری به قطع مکرر برق حوزه سیستان تذکر داد.
محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا به رئیس جمهور در خصوص توضیح درباره علت دریافت حقوق و دستمزد چند ده میلیونی و تضییع بیت المال با دور زدن قوانین استخدامی توسط باند خاصی از مدیران منطقه آزاد ارس تذکر داد.
جلیل رحیمی جهان آبادی، نبی هزارجریبی، سعید باستانی، ‌عبدالله حاتمیان و حمید بنایی نمایندگان تربت جام، گرگان، تربت حیدریه، درگز و گناباد به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت بحران در صنعت مرغداری و ضرر و زیان گسترده تولیدکنندگان طیور تذکر دادند.
محمد مهدی برومندی نماینده مرودشت، محمد علی وکیلی نماینده تهران، رحیم زارع نماینده آباده، نادر قاضی پور نماینده ارومیه، بهرام پارسایی نماینده شیراز، سید محسن علوی نماینده لامرد، داریوش اسماعیلی نماینده سروستان، مسعود رضایی نماینده شیراز، محمد جواد جمالی نماینده فسا، مسعود گودرزی نماینده ممسنی، کوروش کرم‌پور نماینده فیروزآباد، سید علاالدین خادم نماینده سپیدان، فرج‌الله رجبی نماینده شیراز، اصغر سلیمی نماینده سمیرم، جمشید جعفرپور نماینده لارستان، سید حسین افضلی نماینده اقلید، اصغر مسعودی نماینده نی‌ریز و استهبان و رضا انصاری نماینده داراب به وزرای جهاد کشاورزی، کشور و دفاع در خصوص توضیح علت عدم برنامه ریزی صحیح و ایجاد تمهیدات لازم برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و جنگل‌های کشور و استان فار س به ویژه شهرستان پاسارگارد که منجر به آتش سوزی و نابودی چند هزار هکتار جنگل شده است، تذکر دادند.
جلال محمودزاده و حسین زاده نمایندگان مهاباد و نقده به وزیر صنعت در خصوص توضیح درباره علت عدم اجرای قانون در مورد ساماندهی مرزنشینان از جمله تبصره ۲ ماده ۵ این قانون و کاهش شدید کالاهای وارداتی و صادراتی سهم مرزنشینان تذکر دادند.
امیر خجسته نماینده همدان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص توضیح علت صدور رای دوگانه درباره مطالبات رفاهی کارکنان مخابرات ایران تذکر داد.
سیدحمیدرضا کاظمی، محمد رضا ملکشاهی راد و مجید کیان، محمد خالقی، اردشیر نوریان و خدیجه ربیعی پور نمایندگان پلدختر، خرم آباد، درود و ازنا ، لردگان، شهرکرد و بروجن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم جلوگیری از تلفات احشام استان لرستان ناشی از تب برفکی تذکر دادند.
حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزرای کشور و اقتصاد و دارایی در خصوص توضیح درباره اعمال خلاف قانون استانداری تهران علیه شورای شهر حوزه بهارستان و واگذاری سرداخانه این منطقه بدون مجوز قانونی تذکر داد.
علی محمد شاعری نماینده بهشر و نکا به وزیر نیرو در خصوص به خطر افتادن سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی و هوای منطقه نکا و بهشهر به دلیل آلودگی ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی تذکر داد.
روح‌الله بابایی نماینده بوئین زهرا به وزیر ارتباطات و فناوری در خصوص حل مشکل عدم پوشش شبکه اینترنتی و تلفن همراه و لزوم تقویت آن و به وزیر راه وشهرسازی در خصوص توضیح علت مناسب نبودن راه های بین شهری و مواصلاتی و کندی اجرای طرح های در دست اقدام و به رئیس جمهور در خصوص لزوم ارتقا اداره میراث فرهنگی در شهرستان بوئین زهرا تذکر داد.
حشمت‌الله فلاحت پیشه و نادری نمایندگان اسلام غرب و جوانرود به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص پیگیری دلایل عدم پرداخت حقوق و مزایای اسفندماه مستمری بگیران تامین اجتماعی تذکر دادند.
حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر اطلاعات و فناوری در خصوص لزوم پیگیری برخی اقدامات مشکوک و تحریک احساسات قومی و فرقه‌ای در شهرهای مرزی غرب کشور و به وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در خصوص جلوگیری از تضییع حقوق ۶۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور در قراردادهای جدید منعقده تذکر داد.
حسین مقصودی نماینده سبزوار به وزرای نیرو و وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت عدم خرید تولیدات داخلی در طرح آبرسانی از خلیج فارس و مرکز ایلام آذربایجان شرقی، اهواز و سیستان و بلوچستان تذکر داد.
علی اکبری نماینده شیراز به وزیر دفاع در خصوص توضیح علت عدم اقدام به موقع در ارائه خدمات پروازی علی‌رغم تفاهمنامه فی مابین برای ارتقای نیروی انسانی و تجهیزات به منطقه حریق زده شهرستان پاسارگارد استان فارس تذکر داد.
ضیاء‌الله اعزازی نماینده بناب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت تاخیر در تکمیل پل روگذر میدان معلم تذکر داد.
قره‌جه طیار نماینده گنبد کاووس به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای جمع‌آوری شبکه فاضلاب خانگی و تصفیه خانگی این شهر تذکر داد.
زهرا سعیدی نماینده مبارکه به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشکل قطع آب کشاورزان شهرستان مبارکه تذکر داد.
احمدعلی کیخا نماینده زابل به وزیر جهادکشاورزی در خصوص پرداخت هزینه لایروبی کشاورزی در منطقه سیستان تذکر داد.
محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی در خصوص لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴ و عیدی سال ۹۵ و حقوق فروردین سال ۹۵ کارگران معادن ذوب آهن کرمان تذکر دادند.
سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر کشور در خصوص لزوم جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستان و افغانستان به کشور و اسکان آن ها در حواشی شهرها از جمله خمینی شهر تذکر داد.
سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی به وزیر جهادکشاورزی درخصوص توضیح علت عدم جلوگیری از واردات بی رویه تخمه آفتابگردان که منجر به بی ارزش شدن قیمت این محصول وخسارات فراوان به کشاورزان منطقه سنقر و کلیایی شده است، تذکر داد.
جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر نفت در خصوص توضیح درباره عدم رعایت عدالت در گازرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد، لزوم استخدام نیروهای بومی در پتروشیمی مهاباد و اجرای صنایع پایین دستی در این پتروشیمی، به وزیر راه و شهرسازی نیز در خصوص لزوم رسیدگی به جاده های روستایی و نگهداری این راه ها و توضیح درباره علت عدم دقت در انتخاب پیمانکاران راه های روستایی و به وزیر نیرو در خصوص توضیخ درباره عدم اجرای قانون درباره صدور مجوز چاه های کشاورزی حفر شده تا سال ۸۵ تذکر دادند.
نادر قاضی پور، علیرضامحجوب و احمد علی کیخا نمایندگان ارومیه تهران و زابل به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث موج شکن برای نگهداری قایق های ماهیگیران جنوب کشور به ویژه شهرستان های کنارک و چابهار تذکر دادند.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وزیرکشور، وزیر امور خارجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص جلوگیر ی از اشتغال کارگران اتباع خارجی در شهرک های صنعتی و به وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد امور دارایی، نفت و راه و شهرسازی در خصوص تسریع در جلوگیری از زیان‌دهی کارخانه سیمان سوفیان و تسریع در برخورد جدی با معتادان تذکر داد.
هاجر چنارانی نماینده نیشابور به وزیر کشور در خصوص عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری بر مبنای جمعیت منطقه‌ای در حوزه نیشابور و به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم انتقال کلیه امور زنان سرپرست خانوار از سازمان بهزیستی به کمیته امداد برای جلوگیری از موازی کاری، همچنین به رییس جمهور در خصوص تسریع در صدور احکام کارگزینی ۴۰۰۰ نفر مربی حق التدریس پذیرفته شده در آزمون آذرماه سال ۹۴ تذکر داد.
همایون هاشمی نماینده میاندوآب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اعزام گروه کارشناسی برای رسیدگی به وضعیت معادن تکاب به ویژه معادن طلا تذکر داد.
هاجر چنارانی و حمید گرمابی به وزیر کشور در خصوص تسریع در تعیین مدیریت شهرداری نیشابور تذکر داند.
هاجر چنارانی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی نمایندگان نیشابور و مشهد به رییس جمهور درخصوص لزوم اعطای فوق العاده ویژه ایثارگران به فرزندان شاهد تذکر دادند.

 

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید