۰

خبرها / سایر مطالب

مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان از حضور دکتر احمدعلی کیخادر مراسم ختم کلام‌الله مجید در مسجد جامع اهل‌سنت زابل شکر کردند

تیر ۲۳, ۱۳۹۵ در ۸:۳۹ ق٫ظ توسط

8249_666

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در مراسم ختم کلام‌الله مجید که شامگاه جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ (شب ۲۶ رمضان) در مسجد جامع اهل‌سنت زابل برگزار شد، از حضور دکتر احمدعلی کیخا، نماینده مردم زابل در مجلس دهم شورای اسلامی در این مراسم تشکر کردند و گفتند: بنده در جریان انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی احساس می‌کردم که علما و ریش‌سفیدان و اکثر مردم تلاش داشتند جناب آقای کیخا در این انتخابات رأی بیاورد و آن را به نفع مردم سیستان می‌دانستند.

ایشان در توصیف دکتر کیخا گفتند: گمان بنده آن است که جناب دکتر کیخا را همه مردم اعم از شیعه و سنی در سیستان دوست دارند و این دوستی نه به‌خاطر نسب، بلکه به‌خاطر نوع نگاه و دیدگاه ایشان است؛ ایشان انسان اعتدالگرایی است و تصور ما آن است که جناب دکتر کیخا بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نیست و این نشانه تیزهوشی است.

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان ادامه دادند: نظر مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری نیز همین است که نباید بین ملت ایران که متعلق به یک وطن هستند و با یکدیگر قرابت دارند و در تمام صحنه‌ها در کنار هم حضور دارند، تفاوتی وجود داشته باشد. این سیاست، سیاست صحیح و درستی است.

مولانا عبدالحمید در ادامه خطاب به نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساختند: انتظار مردم از شما آن است که حرمت و کرامت این مردم حفظ شود و این حرمت و کرامت زمانی حفظ می‌شود که بین مردم تفاوتی وجود نداشته باشد. بنده به کرّات از مردم استان سیستان‌وبلوچستان شنیده‌ام که آرزو دارند برای وطن‌شان خدمت کنند و در قالب نیروهای مسلح از مرزهای کشور حفاظت کنند و حافظ امنیت و تمامیت ارضی کشورشان باشند. استخدام برادران اهل‌سنت در نیروهای مسلح و اینکه شیعه و سنی در کنار یکدیگر برای دفاع از تمامیت ارضی کشور شهید شوند بهترین و مستحکم‌ترین سیاست در راستای وحدت است.

ایشان افزودند: مردم منطقه و استان برای جناب دکتر کیخا و هر مسئولی که دارای دیدی وسیع باشد و بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نباشد دعای خیر می‌کنند. الحمدلله شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان با یکدیگر وحدت و قرابت دارند. ما به عزیزان شیعه و سنی سیستان می‌اندیشیم و برای‌شان دعای خیر می‌کنیم. خدا می‌داند برای بنده اگر یک قطره خون از برادران شیعه یا سنی ریخته شود تفاوتی ندارد.

مدیریت دارالعلوم زاهدان در پایان تاکید کردند: همه ما با یکدیگر خویشاوند هستیم و تا جایی که توانایی داشته باشیم به کسی اجازه نمی‌دهیم در ایران اسلامی اختلاف و ناامنی ایجاد کند.

برچسب‌ها, , , , , , ,

پاسخ دهید