۰

خبرها / گزارش تصویری

حضور دکتر کیخا در گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل

مرداد ۷, ۱۳۹۵ در ۶:۰۰ ق٫ظ توسط

گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل

امروز صبح گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل برگزار شد که دکتر احمدعلی کیخا نیز در این مراسم حضور داشتند.

گزیده ای از صحبت های دکتر احمدعلی کیخادر این مراسم به شرح زیر می‌باشد:

 

◀️ برای کار برای مردم سیستان و بلوچستان کوچکترین اختلاف نظری بین نمایندگان وجود ندارد و از همه انتظار داریم در این هدف نمایندگان را همراهی کنند.

◀️ نگاه ما در توسعه سیستان هدایت و همراهی دولت با نگاه مثبت است.

◀️ از مدیران چیزی فراتر از قانون انتظار نداریم ولی از آنها می خواهیم وظایف قانونی خود را به خوبی انجام دهند و چنانچه در انجام وظایف و ماموریت های قانونی خود ناتوان هستند از مسئولان بالادستی و نمایندگان درخواست کمک نمایند ولی حق ندارند مسایل و مشکلات مردم را پنهان و کتمان نمایند.

◀️ در جلسه با مدیر پشتیبانی امور دام وزارت کشاورزی مشکل سه ساله ممنوعیت خروج دام از منطقه و عدم خرید دام توسط کشتارگاه حل شد.

◀️ در خصوص مسیله ریزگردها نگاه کارشناسی باشد و از نگاه و برخورد سیاسی و احساسی پرهیز شود.

◀️ همه مسیولین موظف به حفاظت از محیط زیست هستند. وظیفه سازمان محیط زیست قراردادن این مسیولیت بر دوش همه مدیران است و باید با صدای رسا فریاد بزند. سازمان محیط زیست مسیول اجرای اصل پنجاهم قانون اساسی است.

◀️ حل مشکل ریزگردها و تثبیت شن های روان وظیفه سازمان جنگل‌ها و مراتع وزارت کشاورزی است. این سازمان موظف است همانطور که قبل از انقلاب دفتری در زابل داشت و در منطقه نیاتک که مهمترین کانون بحرانی وزش شن های روان بود، دوازده هزار هکتار جنگل ایجاد کرد، در حال حاضر نیز اقدامات مقتضی را در قبال تثبیت شن های روان نماید.

◀️ وزارت نیرو با تمام توان انهار را لایروبی کند و پریان داخلی را به نهر شیردل که ۷۰ درصد آن انجام شده و باعث افزایش آب ورودی به کشور و دریاچه میگردد، متصل نماید.

◀️ مردم و معتمدین باید تصمیم بگیرند که آب را در چاه نیمه چهارم با وسعت ۱۰ هزار هکتار می خواهند یا بخشی از آن به دریاچه انتقال یابد.

◀️ در منطقه میبایستی یک سازمان واکنش سریع در برابر طوفان های شن تشکیل شود تا به امداد رسانی سریع اقدام نماید.

◀️ صدا و سیما میبایست مسایل و مشکلات طوفان را بنحو احسنت منعکس نماید.

◀️ مطرح کردن این سوال برای بنده بسیار دشوار بود که آیا نظام بعد از حدود چهل سال واقعا می تواند سیستان را توسعه دهد؟

◀️ مسیول تخصیص آب وزارت نیرو است و هیچ دستگاهی حق دخالت در این مسیله را ندارند و کسی باید بر دستگاه آب سیستان قرار گیرد که آشنا به مسایل آب بوده و مدیریت آن باید با مشارکت مردم باشد.

◀️ از فرماندار محترم درخواست داریم در جلسات با معتمدین، مسیولین ذیربط نیز حضور داشته باشند.

◀️ در مورد تصویب یک فوریت منطقه آزاد همه نمایندگان استان زحمات فراوانی کشیدند و کار بسیار سختی در پیش است و با توجه به تبلیغات منفی،  وضعیت پیچیده و شکننده است و همه در حال تلاش حداکثری هستیم.

◀️ مسیولین در برگزاری مناقصات تلاش کنند شرط بکارگیری نیروهای بومی را در شرایط مناقصه بیاورند.

◀️ مسیولین وضعیت و مشکلات مردم و منطقه را بنحو احسنت برای مسیولین بالادستی، ایمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه تشریح کنند.

◀️ در این دوره از تمام توان، انرژی و حیثیت خود برای توسعه سیستان و حل مشکلات مردم استفاده خواهم کرد و اهل مماشات با هیچ مسیولی در هر رده ای در این راه نخواهم بود.

◀️ همه آحاد مردم از همه طوایف و مذاهب طبق قانون اساسی از حقوق برابر برخوردار هستند و بنده این اصل را سرلوحه عمل خویش قرار دارده ام.

گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل گردهمایی معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف در محل فرمانداری ویژه زابل

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

پاسخ دهید