۰

مصاحبه ها

دکتر احمد علی کیخا: جمع آوری کالای قاچاق از بازار ضروری است/اقتصاد ملی در سایه قاچاق روند نزولی دارد

مهر ۱۶, ۱۳۹۵ در ۸:۴۲ ب٫ظ توسط

photo_2016-07-15_17-56-50

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر ضرورت مقابله هدفمند با کالای قاچاق، گفت: برخورد با قاچاق در سطح وسیع باید جای خود را به برخورد با کوله برها بدهد.

احمدعلی کیخا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت مقابله هدفمند با کالای قاچاق، گفت: برخورد با کالای قاچاق و جمع آوری آن از بازار باید اولویت کاری مسئولان باشد.

نماینده مردم زابل،زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کالاهای قاچاق تعرفه های لازم را پرداخت نمی کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه کالاهای قاچاق خارج از مبادی رسمی و طی تشریفات قانونی وارد کشور نمی شود سودهای کلانی را برای قاچاقچیان به همراه دارند.

کالای داخلی باید با حمایت های لازم توان رقابت با کالای خارجی را داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه کالای قاچاق از حیث هزینه تمام شده به صرفه تر است زیرا هزینه های گمرکی را نمی پردازد، افزود: در رقابت با کالاهای داخلی مصرف کنندگان تمایل به استفاده از کالای قاچاق به علت قیمت کمتر آن ها دارند زیرا این کالاها با عدم پرداخت حقوق گمرکی و عوارض به صرفه تر هستند.

وی با بیان اینکه باید با هر عاملی که تقاضا برای کالای داخلی را کاهش می دهد برخورد کنیم، تصریح کرد: کیفیت کالاهای داخلی ما در رقابت با کالای خارجی در برخی مواقع کمتر است که این نیز عاملی برای ایجاد انگیزه برای مصرف کنندگان به شمار می رود تا به سمت کالاهای خارجی بروند.

حمایت از صنایع داخلی بدون برنامه و راهبرد مشخص ممکن نیست

کیخا با تاکید بر اینکه حمایت از صنایع داخلی بدون برنامه و راهبرد مشخص در بلند مدت به نفع اقتصاد ما نیست، گفت: برخورد با قاچاق در سطح وسیع باید جای خود را به برخورد با کوله برها بدهد.

وی با بیان اینکه قاچاق تحت لوایح قانونی و از مبادی رسمی صورت می گیرد، افزود: برخورد با کالای قاچاق و جمع آوری آن از بازار به نفع اقتصاد ملی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال در مناطق مرزی برای جلوگیری از قاچاق در حجم کم و کوله برها کارساز است، تصریح کرد: جمع کردن کالاهای قاچاق از بازار یکی از راه هایی است که می تواند مانع از ورود کالای قاچاق به کشور شود.

وی ادامه داد: باید برخورد با مسئله قاچاق کالا در مناطق مرزی علمی، حساب شده و درست باشد تا منافع مردم در مرز و همچنین منافع اقتصاد ملی ما محفوظ بماند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: قاچاق ضربه مهلکی به بدنه اقتصاد ما وارد کرده و اجازه رشد اقتصادی را نمی دهد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

پاسخ دهید