۰

خبرها / مصاحبه ها

جزئیات گفتگوی دکتر کیخا نماینده مردم سیستان با رئیس جمهور

آبان ۱۲, ۱۳۹۵ در ۸:۵۷ ق٫ظ توسط

رایزنی دکتر کیخا با رییس جمهور در حاشیه جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت. 95/8/11

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهوری درخصوص مشکلات حوزه انتخابیه اش سخن گفت.

به گزارش اِسنا دکتر احمدعلی کیخا نماینده مردم زابل ،زهک،هیرمند،نیمروز وهامون در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با اِسنا ازدید بلند وتوسعه نگر رئیس جمهوربه سیستان وبلوچستان خبرداد.

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب ومنابع طبیعی در ادامه گفت: درجریان بررسی رای اعتمادمجلس به سه وزیرپیشنهای دولت برای تصدی پست های وزارتخانه های آموزش وپرورش ،فرهنگ وارشاداسلامی و ورزش وجوانان فرصتی دست داد تا پیرامون شرایط سخت زندگی مردم سیستان باشخص رئیس جمهور سخن بگویم.

ایشان دراین خصوص به رئیس جمهوری گفت ،به دنبال خشکسالی های مستمر و قطع روابط ومبادلات تجاری مردم با آن سوی مرز ، مردم شرایط بسیار سختی دارند.

این عضومجلس اضافه کرد:دامداری و کشاورزی و تجارت مرزی دو منبع اصلی درآمد واشتغال مردم بوده است که باتوجه به دیوارمرزی و مسئله خشکسالی مستمر این مهم تقلیل پیداکرده است و شرایط مردم بسیار سخت شده است.

عضوناظرمجلس در شورای عالی آب کشور تصریح کرد:با توجه به این طوفانها عمدتا مردم روستاها در حال مهاجرت هستند وباید یکسری چاره جویی های اساسی هم در کوتاه مدت هم در بلند مدت اندیشیده شود.

احمدعلی کیخا ،از پاسخ دکتر روحانی رئیس جمهور اینگونه خبرداد ، رئیس جمهور ضمن تایید این شرایط سخت گفت : هم در حوزه کشاورزی بحث طرح آبرسانی ۴۶هزار هکتار به دشت سیستان و تخصیص از منابع صندوق توسعه ملی ، این را به عنوان یک راه حل اساسی درحال پیشبرد عنوان کرد و در حوزه تجارت هم بحث طرح منطقه آزادی که دولت به مردم وعده داده است را عملی کرده و پایبند هم به آن بوده و محکم از آن حمایت میکند.

کیخا از موضع رئیس جمهور درخصوص منطقه آزادسیستان چنین گفت: این دولت تلاش میکند که زودتر مصوبه مجلس را گرفته و اجرایی نماید و همه کمک کنند که این مصوبه گرفته شود و سریعتر این بخش از مشکلات مردم حل شود.

دکتر روحانی رئیس جمهور دراین گفتگو در خصوص برنامه دولت برای گاز رسانی به استان هم بسیار تاکیدکرده است.

نماینده مردم سیستان به اِسنا گفت: به طور کلی نظر آقای رئیس جمهور نسبت به استان ومنطقه کاملا مثبت وتوسعه نگر میباشد و با اظهار امیدواری گفت با گشایش های اقتصادی که در کشور صورت میگیرد و با عقلانیتی که در دولت حاکم است و همچنین با همکاری همه مردم و مسئولین محلی ، استانی ، ملی وتلاش  استاندار وهمکارانشان شاهد تحولاتی در منطقه باشیم.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید